Webinary – pomoc w pracy zdalnej

Webinary – pomoc w pracy zdalnej

Szybkie przejście w tryb pracy zdalnej wydaje się dość problematyczne, ale przeprowadzenie całego procesu krok po kroku podążając za planem, wielu pracodawcom ułatwi realizację zadań. Nie każdy pracownik musi spędzić czas w biurze, dla niektórych jest to jedyny sposób na pogodzenie obowiązków domowych z firmowymi. O tym, jak wygląda zarządzanie webinary szkolą już od kilku lat, wystarczy zapisać się na wybrany kurs.

Oto parę wskazówek dotyczących szybkiego przejścia w tryb pracy zdalnej:

  1. Decyzja. Który pracownik może wykonywać swoje zadania zdalnie? W celu ograniczenia chaosu w firmie początkowo należy podjąć decyzję, czy wszyscy zatrudnieni będą korzystali z takiej formy pracy. Organizacja przedsięwzięcia ułatwi proces.
  2. Wybór oprogramowania. W zależności od rodzaju realizowanych zadań, zaleca się wykupienie wspomagających programów do pracy zdalnej. Niektóre profile zawodowe mają dedykowane dla siebie platformy, pozostałe muszą szukać nowych rozwiązań.
  3. Zamiana trybu pracy z offline na online. Jeśli w przedsiębiorstwie wykonuje się typową pracę związaną z obiegiem dokumentów, musi ona zostać w całości przeniesiona do Internetu. Wszystkie ważne dokumenty trzeba zeskanować i przenieść na dyski wspólne, do których zatrudnieni będą mieli dostęp z dowolnego miejsca. Dostępne rozwiązania to na przykład Dropbox lub GoogleDrive. Wszystkie spotkania zespołów zamiast w sali konferencyjnej powinny odbywać się w formie wideokonferencji. Ważny jest wybór platformy do prowadzenia rozmów online. Propozycji jest bardzo dużo – płatnych i darmowych. Spora część przedsiębiorstw przynajmniej raz realizowała szkolenia online, a to oznacza korzystanie z programu do wideokonferencji.

Dodaj komentarz