Praca zdalna to dla wielu pracowników chleb powszedni. Często korzystają z niej osoby jeżdżące na służbowe wyjazdy, a które w tym samym czasie zajmują się kwestiami związanymi z podwładnymi w siedzibie firmy, a także agenci nieruchomości czy rodzice małych dzieci.

Dzisiaj, gdy mamy do czynienia z niebezpiecznym wirusem, wiele spółek decyduje się na zamknięcie siedzib przy równoczesnym zlecaniu zatrudnionym realizowanie bieżących zadań z miejsca zamieszkania. Takie rozwiązanie powoduje inny dylemat, a mianowicie, jakie programy zapewniają dostęp do narzędzi koniecznych do przejścia na tryb home office. Właściciele firm odbywają szkolenia online z zakresu oprogramowania do wykorzystania, w sytuacji gdy w grę wchodzi praca zdalna. Także dajemy parę pomysłów, co robić i z czego skorzystać.

Microsoft Office Online
Nie wszyscy są zwolennikami rozwiązań zastosowanych przez produkt Google w kwestii arkuszy kalkulacyjnych i dokumentów tekstowych. Dla nich opcją jest wersja dobrze znanego Microsoft Office w wersji internetowej, dzięki któremu praca zdalna będzie dużo łatwiejsza do błyskawicznego wprowadzenia. Jest ona okrojona z kilku funkcji, ale całkowicie wystarczająca.

Trello
Programy do pracy zdalnej powinny oferować coś więcej, a mianowicie organizację pracy i efektywne zarządzanie podwładnymi. Takie możliwości oferuje produkt Trello, wyjątkowo użyteczny w tego typu przypadkach. Ma całkiem sporo wartościowych funkcji, które z czasem się odkrywa, a te podstawowe są intuicyjne i nadają się do przyswojenia w niedługim czasie.

Evernote
To z kolei propozycja dla tych, którzy organizują pracę zespołu na zasadach burzy mózgów albo zwyczajnie lubią robić notatki. Program ten jest w TOP 3, gdy chodzi o zastąpienie oldschoolowego notatnika. Funkcje Evernote zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających! Oczywiście zapiski trafiają do chmury i jest możliwe odczytanie ich z dowolnego miejsca i sprzętu.