Kto powinien wziąć udział w warsztacie agile?

Kto powinien wziąć udział w warsztacie agile?

W związku z rosnącą potrzebą na pracowników zorientowanych na zwinne zarządzanie i obeznanych z tą tematyką można śmiało rzec, że szkolenia agile są przeznaczone dla wielu osób, którzy chcieliby związać swoje życie zawodowe z następującymi obszarami:

– IT – branża IT jest rozległa, a projekty stają sie coraz trudniejsze do wykonania ze względu na zmieniające się wymagania klienta. Jednakże, agile w różnych wersjach pomaga sprostać wymaganiom klientów i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom,
komunikacyjna – ze względu na szybkość reakcji i potrzebę znalezienia szybkich rozwiązań do problemów,
HR,
– inżynieryjna – związana z budownictwem lub projektem czegoś, o czym nie do końca wiadomo, jak ma wyglądać, ale projekt spełnił prawne oczekiwania i tym podobne
– wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość reakcji, elastyczność pracowników i potrzeba zastosowania szybkich rozwiązań.

Idealnym dopełnieniem do Aagile są szkolenia Scrum. Wprowadzają one przejrzysty i klarowny podział ról – właściciela produktu, Scrum mastera oraz developerów. Każda z tych ról niesie ze sobą inny zakres obowiązków, który musi być zrealizowany, aby spełnione zostały zamierzenia projektowe i sam projekt zakończył się sukcesem.


Artykuł o Agile


Stąd, praktycznie każdy może skorzystać na warsztatach Agile oraz idąc na ogólne szkolenia project management – zarówno umiejętność pracy w zespole jako developer, czy w innym charakterze, staje się kluczowa w wielu branżach. Po ukończeniu warsztatów warto jest zapisać się na Agile pm foundation egzamin – kiedy zdany pomyślnie, podchodzący do egzaminu otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie kwalifikacji.

Taki certyfikat jest przydatny w znalezieniu pracy i może być dowodem na spełnienie określonych warunków zatrudnienia. Warto mieć na uwadze, że Agile project management szkolenie to nie tylko suche, teoretyczne informacje podawane podczas warsztatów, ale także dzielenie się wiedzą praktyczną na przykładzie przypadków z życia wziętych.

Doskonale przygotuje do pracy w zwinnych zespołach, jak i przygotuje pracowników do wdrożenia nowego systemu zarządzania.

Dodaj komentarz