Praca z projektem jest w zasadzie podstawową formą pracy w każdej firmie. Niemniej jednak, jak wszystko inne, także i ona narażona jest na pewne problemy. Jakie problemy mogą wystąpić podczas pracy z projektem?

Project management szkolenia – najlepsze rozwiązanie

Zanim jeszcze poruszymy tę kwestię, to warto zaznaczyć, że najlepszym rozwiązaniem w celu uniknięcia problemów przy pracy z projektem są oczywiście wysokiej klasy project manager szkolenia. Warto w nie inwestować… za chwilę dokładniej dowiemy się czemu.

Źle dobrana grupa

No właśnie – to jest niestety częsty problem, a wynika on z poważnej nieznajomości zasad psychologii. Często bowiem dobieramy osoby do zespołu patrząc tylko i wyłącznie na ich kwalifikacje, a nie zastanawiając się kompletnie, jak to będzie wyglądało pod kątem ich charakterów. Świetnie, że zatrudnimy sześć doskonałych pracowników, brylujących w biznesie, niemniej jednak – no właśnie zamiast zgodnie pracować oni zaczną szybko walczyć między sobą.

Niewłaściwy podział zadań

Także z powodu nieznajomości psychologii zdarza się nieraz, że niewłaściwie podzielimy zadania. A mianowicie częstym błędem w tym zakresie jest dawanie wymagającego skupienia i analitycznego umysłu zadania osobie, która znacznie lepiej sprawdziłaby się w namawianiu, kontaktach z ludźmi itp. Szkolenia project management pomogą nam właśnie w umiejętnym dopasowaniu zadania do danej osoby.

Nieodpowiednia organizacja pracy

To zagadnienie wiąże się z dwoma poprzednimi i niestety stanowi niebagatelny problem. Warto dlatego zainwestować w szkolenie scrum bądź szkolenie agile, które poza metodologią zarządzania projektami zapozna nas ze sposobami na organizację pracy tak, by uniknąć chaosu.

Brak czynnej kontroli i motywacji

No właśnie – warto popatrzeć na to, jak sami pracujemy, kiedy nie za bardzo nam się chce, nie widzimy w tym sensu i dodatkowo nikt nawet nie powie „dziękuję”. Dlatego też warto zainteresować się tematem związanym z tym, jak umiejętnie kontrolować pracę w zespołach, w jaki sposób i jak kogo zmotywować. Wiadomo – dla jednej osoby motywacją będzie już wspomniane wcześniej „dziękuję”, dla innego zaś motywacja finansowa, czy też uznanie i prestiż.