Dzisiaj na rynku mamy dostępnych naprawdę wiele przeróżnych kursów i szkoleń. Szczególnie zaś warte naszego zainteresowania są wszystkie kursy oraz szkolenia związane z zarządzaniem projektami. Jakie ważne tematy one podkreślą?

Czego nauczą kierowników projektów?

Kursy z umiejętności miękkich

No właśnie, przede wszystkim szkolenie project manager obejmuje koniecznie pewne umiejętności miękkie, tak istotne w dobrym zarządzaniu projektem. Przede wszystkim będą tutaj umiejętności negocjacji.

Dzięki nim każdy project manager będzie umiał dobrze zorganizować pracę. Do tego dochodzą oczywiście umiejętności z zakresu autorytetu, mowy ciała, gestów.

Narzędzia psychologiczne przy dobieraniu zespołu

Warto jednak przejść teraz do typowych narzędzi – różnych testów itp. które mogą nam pomóc w zarządzaniu projektami. Agile project management szkolenia opisują tu przede wszystkim właśnie różne testy czy pytania, jakie można prawie niezauważalnie wpleść w rozmowę kwalifikacyjną oraz sposób oceny pytań stawianych kandydatowi. Takie techniki umożliwią nam takie dobranie zespołu, aby jego uczestnicy wzajemnie się dopełniali. Jest to szczególnie ważne w zarządzaniu zespołami zwinnymi, toteż szkolenia scrum oraz agile szkolenia znajdą tutaj zastosowanie.

Psychologia w rekrutacji

No właśnie – koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć nieco o samej stronie psychologicznej rekrutacji. Konkretniej chodzi tu ponownie o narzędzia – nie tylko wspomniane wyżej testy określające kandydata w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Istnieje bowiem wiele innych różnych narzędzie, które pozwolą nam profesjonalnie ocenić kandydata na podstawie jego podpisu, doboru słów itp.

Oczywiście, że takiej zaawansowanej rekrutacji nie przeprowadza się tylko i wyłącznie w zakresie podstawowym, niemniej jednak w pracach mających naprawdę poważne stanowiska lepiej jest zainwestować w dobry proces rekrutacji, niż potem zmieniać co chwila pracowników.

Narzędzia zarządzania czasem i organizacji pracy w firmie

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że takie project management szkolenie także w znaczący sposób pomoże nam w poznaniu technik pozwalających na efektywne zarządzanie czasem w firmie.