XXI wiek to w zasadzie ciągłe zmiany. Zmieniamy nasze życie na co dzień – zmieniamy pracę, wnętrza, domy… Dlatego też często bardzo klasyczne metody zarządzania firmami odchodzą już powoli w zapomnienie. Konkretnie zaś chodzi o zarządzanie projektami.

Agile project management – nowoczesne zarządzanie projektami

Generalnie rzecz ujmując jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że projekt jest rzeczą dość stałą. Trzeba odpowiednio wcześniej zgromadzić całą dokumentację, wytypować osoby na poszczególne stanowiska, całość dokładnie przygotować. Oczywiście częścią umowy z kontrahentem było potem to, że takiego projektu raczej się nie zmienia i wręcz przeciwnie- każda zmiana terminu, materiału, osób itp. sankcjonowana jest pieniężnie. Okazuje się jednak, że dzisiaj takie zarządzanie projektami jest już zupełnie przestarzałe. Świat zmienia się w ułamku sekundu, co chwila pojawiają się nowe możliwości dofinansowania, zmieniają się opcje kredytów. Słowem ściśle ustalony plan działań, nie ma już za dużo sensu. Tak właśnie powstała koncepcja zwana jako agile project management.

Agile pm foundation to inaczej zwinne sterowanie projektami. Tutaj komunikacja jest ważniejsza niż uznane procedury, bardziej liczą się także rozwiązania w danej chwili niż szczegółowa dokumentacja. Ponadto ważna jest elastyczność. Mówiąc krótko – taki typ zarządzania pasuje właśnie znakomicie do współczesnego świata. Umożliwia przykładowo szybką zmianę strategii, jeśli zmienią się przepisy prawa, zdobycie innymi drogami funduszy, czy zmianę projektu na życzenie klienta. Jak zatem widać, warto nauczyć się zarządzania projektami w tym nurcie.

Zarządzanie projektami szkolenie Warszawa – czemu warto?

Warszawskie firmy i korporacje narażone są na szczególnie dużą konkurencję. Dlatego też ich pracownicy zdecydowanie nie tylko powinni wziąć udział w wydarzeniu ” zarządzanie projektami szkolenie„, lecz także w „agile project management szkolenie„. Ponadto warto zaznaczyć, że szkolenia z zarządzania projektami w Warszawie są także doskonałą opcją dla wszystkich pracowników z różnych firm w całej Polsce. Trzeba bowiem mieć na uwadze to, że w Warszawie znajdziemy jednak zdecydowanie więcej specjalistów w danych zakresach niż gdziekolwiek indziej, a szkolenia te są na nieporównywalnie często wyższym poziomie niż w innych miastach.

Szkolenia project management czy agile project management szkolenie?

Na początku mówiliśmy bardzo dużo o agile project management. A konkretniej o zaletach tego rozwiązania. Czy to jednak oznacza, że swoich pracowników, czy też siebie samego powinniśmy kierować wyłącznie na tego typu agile szkolenia? Nie do końca. Oczywiście bowiem zwinne sterowanie projektami ma bardzo wiele zalet i dzisiaj się szczególnie przydaje, niemniej jednak potrzebne są także osoby, które znają podstawy zarządzania projektami, orientują się, od czego w ogóle zacząć. Ponadto część inwestycji przebiega jeszcze w jak najbardziej tradycyjny sposób. Słowem warto inwestować w obydwa typy szkoleń.

Dobre szkolenie z zarządzania projektami w Warszawie – jak je znaleźć?

Ostatnia kwestia to oczywiście znalezienie naprawdę dobrego szkolenia z powyższych zakresów w Warszawie. Wiadomo bowiem, że jak wszędzie, możemy dzisiaj natrafić na naprawdę nieciekawe osoby, w tym prawdziwych oszustów na tych polach. Na pewno trzeba mieć to na uwadze. W związku z tym szukając odpowiedniego szkolenia, patrzmy przede wszystkim na referencje danych osób oraz na ich życiorysy i dokonania. Czy na pewno są to znane nazwiska w świecie biznesu? Czego takie osoby dokonały? Ponadto warto zawsze porozmawiać z nimi. Być może okaże się, że już na etapie rozmowy, coś nam będzie nie pasowało. Warto także przyjrzeć się zawsze uważnie podejrzanie niskim i wysokim cenom. Sporo informacji może również dać nam prosta analiza komentarzy i opinii pod danym szkoleniem. Wówczas na pewno będziemy mogli chociaż zauważyć, że dana firma na pewno dotrzymuje terminów, ma dobrą jakość szkoleń i czy szkolenia przynoszą pożądany efekt.