Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary! Niełatwo wyszukać na rynku firmę, która w sposób pełny zajmuje się szkoleniem swoich kursantów. Są tematy, które trudno będzie omówić na spotkaniach szkoleniowych. Dlatego pojawia się opcja, by uzupełniać je poprzez webinary.

Jest to świetna metoda na uzyskanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez konieczności wychodzenia z biura. Zapisanie się na szkolenia online jest stosunkowo łatwe, a dodatkowo powodują one mniejsze koszty aniżeli szkolenia stacjonarne.

Zyski są bardzo zbliżone – po zakończeniu spotkania i opcjonalnym wykonaniu testu końcowego, zatrudnieni otrzymują wartościowe certyfikaty, mogące na przyszłość zwiększyć ich szansę na awans lub bardziej zadowalające miejsce pracy. Dostępność takich opcji nierzadko jest związana także z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym zakładzie pracy. Szefowie korzystają ze zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu. Aktualnie w czasie epidemii będą z tego dużo chętniej korzystać.

Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników pobrania na komputer bezpłatnego oprogramowania (chociaż nie w każdym przypadku, bo niektóre komunikatory są używane w wersji przez przeglądarkę). Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko jest dla wszystkich uczestników widoczna w okienku kamery. Udostępni tam również podgląd swojego pulpitu i prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną.

Najlepsze firmy szkoleniowe gwarantują dostęp do gratisowych materiałów dla uczestników swoich kursów także po zakończeniu całego cyklu. Webinary mają tę przewagę, że bez trudności stworzymy sobie notatki na laptopie poprzez używanie zrzutów z ekranu i zaznaczaniu najważniejszych dla nas zagadnień.

Można również zapytać o możliwość późniejszego skontaktowania się z prowadzącym w razie pojawienia się dodatkowych pytań.

Dodaj komentarz