Jak działa agile i czy warto wdrożyć go w swojej firmie?

Jak działa agile i czy warto wdrożyć go w swojej firmie?

Szkolenia scrum developer oraz szkolenia scrum master to świetna propozycja dla wszystkich, którzy interesują się scrumem. Scrum ma coraz większe znaczenie w branży IT. Warto jednak wiedzieć również to czym jest agile.

Agile zwane jest inaczej programowaniem zwinnym. Agile pozwala między innymi na to, aby uwzględniać zmieniające się oczekiwania klientów podczas tworzenia produktów. Programowanie zwinne zakłada, że współpraca między członkami zespołu powinna być bardzo staranna.

Dlatego też niezmiernie ważna jest odpowiednia komunikacja między poszczególnymi członkami zespołu. Im lepsza współpraca, tym lepsze efekty. Agile zakłada, że podczas realizowania projektu, będzie się brało pod uwagę rozmaite czynniki, które nie zawsze mają charakter stały.

Jak już zostało wspomniane agile oraz scrum są bardzo często wykorzystywane łącznie. Scrum szkolenia oraz kursy traktujące o agile powinny być jednak prowadzone przez bardzo doświadczonych i wykwalifikowanych szkoleniowców.

Najlepiej byłoby zainteresować się kursami organizowanymi w dużych i prężnie rozwijających się miastach, takich jak na przykład Warszawa, Wrocław czy Kraków. W dużych miastach znajdziemy między innymi bardzo dużą ilość szkoleń otwartych. Warto na bieżąco sprawdzać internetową bazę szkoleń otwartych.

Szkolenia otwarte mają tę zaletę, że możemy dzięki nim poznać interesujące osoby działające w tej samej branży i korzystające zarówno ze scrum jak i z metod agile. Dobrze jest zainteresować się również kursami dofinansowanymi ze środków Unii Europejskiej.

Niewątpliwym atutem tych szkoleń jest to, że nie musimy ponosić całości kosztów za udział w nich. Jest to więc idealna opcja dla wszystkich, którym zależy na oszczędnościach. Warto zainteresować się kursami certyfikowanymi.

Jeżeli szkolenie agile nie jest certyfikowane, nie oznacza to rzecz jasna, że będzie nieskuteczne. Nie uzyskamy jednak dowodu pozwalającego na potwierdzenie umiejętności nabytych podczas szkolenia. Taki certyfikat jest zaś bardzo przydatny na przykład jeżeli poszukujemy pracy.

Dodaj komentarz