Warszawa jako stolica Polski, niewątpliwie bardzo prężnie się rozwija. Organizowanych jest tutaj wiele szkoleń dla firm i przeróżnych instytucji- szkoleń de facto bardzo ciekawych, ponieważ często prowadzonych przez osoby, którym udało się od podstaw rozkręcić swój biznes albo które doskonale znają niuanse biznesu.

My jednakże przyzwyczajeni jesteśmy raczej do szkoleń zamkniętych, czyli takich, kiedy to firma przyjeżdża do nas i dobiera odpowiednie szkolenia oraz sposób jego prowadzenia do danej firmy, Oczywiście, jest to bardzo owocne szkolenie, czy jednak czasem nie warto zainwestować także w szkolenie otwarte?


Skuteczna i znana od lat firma szkoleniowa


Zalety szkolenia otwartego

Wbrew pozorom bowiem szkolenie otwarte w Warszawie może także być bardzo efektywne. W jaki sposób? Otóż poniżej zostaną wymienione główne zalety takiego rozwiązania:

  • niska cena – oczywiście szkolenie otwarte zazwyczaj jest znacznie tańsze niż to zamknięte.
  • możliwość nawiązania kontaktów biznesowych – oczywiście na takie szkolenia otwarte przyjeżdża wiele osób z przeróżnych firm. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by z nimi porozmawiać, nawiązać przyjacielskie kontakty, wiele się od nich nauczyć.
  • wyjątkowi prelegenci – warto też zauważyć, że takie szkolenia otwarte często prowadzą naprawdę znakomite osoby. Nieraz są to znani biznesmeni, którzy opowiadają, w jaki sposób sami zaczęli swój biznes albo też inni znani ludzie, opowiadają o sposobach radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem, budowania wizerunku itp.
  • szersza perspektywa – warto także zauważyć, że na takim szkoleniu otwartym nabywamy także szerszej perspektywy. Już nie myślimy tylko i wyłącznie w kategoriach swojej firmy. Przysłuchujemy się innych, dowiadujemy się, jak funkcjonują inne firmy, uczymy się nowych zachowań, sposobów itd. W ten sposób łatwiej jest nam wprowadzać pewne innowacje do działania firmy.

Podsumowując można śmiało powiedzieć, że nie musimy obawiać się, że szkolenia otwarte nic nam nie dadzą. Będą to inne korzyści niż przy szkoleniach zamkniętych, jednak nadal ciągle będą to korzyści.